شماره تماس : 09206306407
موقعیت
سال ساخت
اندازه گاراژ
اندازه زمین
قیمت

چندین اشتباه رایج در دکوراسیون منازل

چندین اشتباه رایج در دکوراسیون منازل

طراحی دکوراسیون خانه، هنری است خلاق. شاید نتوان متر و معیار مشخصی برای آن ارائه کرد؛ اما مانند هر علم و هنر دیگری، دارای برخی از استانداردها که می‌توان با تلفیق سلیقه شخصی، ایده آل‌ترین دیزاین را برای خانه متناسب با شرایط، امکانات و بودجه پیاده سازی کرد.

شاید با موقعیت‌هایی مواجه شده باشید که با وجود خرید و تهیۀ وسایل نو، زیبا و با ویژگی‌های مدنظرتان، چیدمان آنها مطابق سلیقه‌اتان نیست؛ اینگونه بنظر می‌رسد که بین اجزا و در کل، با خانه هماهنگ نیست. برای طراحی و اجرای دکوراسیون داخلی منزل، لزومی در استفاده از معمار و طراح داخلی نیست؛ هر فردی با توجه به فضای آپارتمان یا محل زندگی خود، میزان بودجه، علایق و سلیقه‌های خود و همچنین فضاهای مورد نظری که باید در طراحی داخل مدنظر قرار گرفته شود، می‌تواند تا حدود زیادی پروژۀ دکوراسیون داخلی خود را اجرا نماید.

در این مقاله از آدرس به بررسی نکاتی می‌پردازیم که انجام آنها در دکوراسیون داخلی، ناکارآمد، غیر کاربردی و نازیبا بوده و با وجود صرف هزینه و زمان فراوان برای خرید و تهیه وسایل و امکانات مختلف، رضایت شما را به همراه نخواهد داشت.

اشتباهات متداول در طراحی دکوراسیون داخلی

در طراحی دکوراسیون و برخورداری از یک چیدمان شیک، مهمترین مسئله توجه کامل به آن چیزی است که بدان علاقمند هستید و نیازهای شما را به بهترین وجه ممکن برطرف می‌سازد؛ بنابراین در وهله اول لیستی از علاقمندی‌ها، وسایل موردنیاز، رنگ‌های دلپسند، مبلمان، نوع فضاسازی و سبک زندگی خود تهیه کرده و مرحله به مرحله از طراحی تا خرید و چیدمان، آنها را مدنظر قرار دهید.

اکنون به ده اشتباه رایج در طراحی دکوراسیون خانه می‌پردازیم:

۱. تناسب در طراحی داخلی: شاید رعایت تناسب در دکوراسیون، شایع ترین اشتباه در دیزاین، خرید وسایل و چیدمان باشد؛ تا حد امکان، وسایل را متنوع و با رنگ‌ها، اندازه و ارتفاع متفاوت خریداری کنید. البته این بدان معنا نیست که هیچ هماهنگی وجود نداشته باشد. وسایل خانه باید در عین هماهنگی با فضای خانه، نیازهای شما و همچنین در ارتباط با یکدیگر، هم‌اندازه و یک شکل نباشند. این امر باعث یکنواختی و کسل کنندگی فضای کلی منزل شما خواهد شد.

مطالب مشابه
چگونه کاغذ دیواری را تمیز کنیم؟

۲. پیروی کردن از مد: صنعت مد بسیار سریع‌تر از آنچه که فکر می‌کنیم، نوع و سبک‌های معرفی شده را تغییر می‌دهد؛ تولیدکنندگان وسایل خانه برای فروش بیشتر محصولات خود با کمک طراحان، بطور مداوم مدل‌های متنوعی از ابزار و وسایل مختلف را به بازار عرضه می‌کنند. مقاومت در برابر طراحی دکوراسیون خانه طبق آخرین مد بازار، بسیار سخت بوده و در طولانی مدت، هزینه و زمان فراوانی از شما صرف خواهد شد؛ بنابراین خانه خود را آنطور که برایتان دلنشین و کارآمد است، طراحی نمایید.

برای خرید هر قسمت از فضای خانه اعم از پذیرایی، اتاق خواب، اتاق مهمان، آشپزخانه و… تنها به سبک و سیاق و سلیقه خود بها دهید؛ چنانچه طراحی مدرن و یا سنتی را می‌پسندید، انتخاب‌های فراوانی از هرکدام در دسترس شما خواهد بود که می‌توانند سالها زینت بخش منزلتان باشند؛ بدون آنکه پس از مدتی جذابیت خود را از دست بدهند.

۳. ست کردن رنگ وسایل خانه با رنگ دیوارها یا کاغذ دیواری: انجام این کار باعث یکنواخت شدن فضای خانه شما شده و از لحاظ بصری نیز زیبایی چندانی نخواهد داشت. برای داشتن یک چیدمان و طراحی داخلی شیک، بهتر است از رنگ‌های مختلفی که در یک طیف دارند، رنگ‌های مکمل و یا در برخی از موارد رنگ‌های متضاد استفاده کنید.

۴. انتخاب مبلمان غیر متناسب با فضا: اگر در هنگام خرید وسایل به ابعاد و اندازه فضایی که دارید توجه نکنید، با مشکلات فراوانی مواجه خواهید شد؛ بطور مثال خرید مبلمان‌های بزرگ برای یک سالن پذیرایی کوچک، تمام فضای شما را اشغال کرده، محلی برای سایر وسایل باقی نگذاشته و بعضا رفت و آمدتان در این فضای کوچک با دشواری همراه خواهد بود. از سوی دیگر مبلمان‌های کوچک و یا L برای سالن‌های پذیرایی و نشیمن‌های بزرگ، باعث می‌شود تا فضا بسیار عالی بنظر آمده و شما مجبور به هزینۀ اضافی برای خرید وسایل اضافی شوید.

مطالب مشابه
سان روم گاردن «اتاقی برای باغ آفتابی»!!!

۵. قرار دادن تمامی وسایل با فاصلۀ کمی از دیوارها: این نوع چیدمان، حالتی رسمی به خانه شما می‌بخشد؛ در صورت امکان و داشتن فضای مناسب، بهتر است وسایل و مبلمان را با فاصلۀ معقولی از دیوار و در حالت ایده‌آل به شکل گرد قرار دهید.

۶. روشنایی کم: نورپردازی کم در خانه، باعث خستگی چشم، کم حوصله شدن و از سوی دیگر تحت تاثیر قرار گرفتن زیبایی دکوراسیون خانه شما می‌شود. از لوسترها و چراغ‌هایی که متناسب با فضای شماست، استفاده کنید؛ چنانچه لوسترهای تان کوچک است، قرار دادن آباژورها و چراغ‌های رومیزی که بخشی از روشنایی خانه را تامین کنند، انتخابی هوشمندانه خواهد بود.

۷. نصب تابلو در ارتفاع بالا: این مورد یکی از اشتباهات رایج است؛ همتراز بودن تابلو با چشم‌ها، بهترین حالت نصب تابلوهاست.

۸. افراط در خرید وسایل: یک خانۀ شلوغ و پر از وسیله، نه تنها جذاب نخواهد بود، بلکه باعث می‌شود تا هیچ کدام از وسایل به چشم نیاید. یک طراحی دکوراسیون حرفه‌ای، شیک و زیبا نیازی به استفاده از وسایل فراوان ندارد؛ انتخاب وسایل درست با توجه به فضا، رنگ مناسب و چیدمان اصولی، بهترین کیفیت را به همراه خواهد داشت.

۹. چیدمان اشتباه وسایل: در بسیاری از موارد، همه جزئیات و وسایل موردنظر با دقت انتخاب شده‌اند؛ اما قرارگیری نامناسب آنها در کنار یکدیگر باعث عدم رضایت شما خواهد شد. برای چیدمان درست، توجه به نکات زیر کارساز خواهد بود:

انتخاب یک نقطۀ کانونی در هر قسمت و چینش وسایل مربوط به آن فضا به تناسب آن نقطه؛

ایجاد فاصله وسایل از دیوار

رعایت فاصله مناسب بین وسایل مختلف

۱۰.  انتخاب پرده اشتباه: کاربرد پرده تنها پوشاندن درب، پنجره و تکمیل طراحی خانه نیست؛ در انتخاب پرده مناسب باید جنس، اندازه و چگونگی باز و بسته شدنِ آن کاملا متناسب با سلیقه شما و همچنین در راستای ارتقای کاربرد فضایی است که در آن قرار می‌گیرد. همچنین نباید از ورود نور طبیعی جلوگیری نماید؛ به حفظ حریم شخصی توجه شود و با رنگ دیوارها، مبلمان و فرش نیز هماهنگ باشد.

بازگشت به بالا

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید