شماره تماس : 09206306407
موقعیت
سال ساخت
سایز گاراژ
متراژ زمین
قیمت

چرا ساختمان سنگی

چرا ساختمان سنگی

ساختمان‌ها امروزه شکل و شمایلی متفاوت و جذاب به خود گرفته‌ و زیبایی‌بخش شهر هستند. نمای ساختمان در این میان بیشترین تاثیرگذاری را بر طول عمر ساختمان دارد و انتخاب مصالح مرغوب نیز این تاثیرگذاری را تقویت می‌کند.

نمای ساختمان با ایجاد پوششی مناسب از آسیب‌های احتمالی وارده به آن جلوگیری می‌کند. نماهای سنگی بیشتر برای طراحی ساختمان‌های چندطبقه و ویلایی مورد استفاده قرار می‌دهند و در این مقاله قصد داریم به معرفی آن بپردازیم:

نماهای بیرونی سنگی و آجری ساختمان‌ها از انواع نماهای پرطرفدار و محبوب هستند و بیشتر در ساختمان‌های دوبلکس، چند طبقه و ویلایی استفاده می‌شوند. نمای آجری و سنگی جذابیت خاصی به نمای خارجی ساختمان‌ می‌دهند و همواره مورد توجه معماران قرار داشته‌اند. امروزه این نوع سنگ‌ها در ساختمان‌هایی با نماهای مدرن مورد استفاده قرار می‌گیرند.

اگر دوست دارید نمای ساختمان از سنگ باشد، بهتر است سنگی را انتخاب کنید که در برابر گرما، سرما، رطوبت و اشعه‌های نور خورشید مقاوم باشد. سنگ‌های گرانیت، تراورتن و سنداستون بیشترین موارد استفاده را برای نماهای خارجی دارند. سنگ تراورتن به‌دلیل مقاومت بالا و قیمت ارزان‌تر، محبوبیت بیشتری نیز دارد.

در نماهای سنگی می‌توان از یک و یا چند نوع سنگ استفاده کرد که البته توجه به هماهنگی میان آنها می‌تواند به زیبایی ساختمان افزوده و نمایی شیک و زیبا را ایجاد کرد.

 

بازکشت به بالا

دیدگاهتان را بنویسید