شماره تماس : 09206306407
موقعیت
سال ساخت
سایز گاراژ
متراژ زمین
قیمت

معیارهای انتخاب سنگ ساختمانی

معیارهای انتخاب سنگ ساختمانی

 

معیارهای انتخاب سنگ ساختمانی : سنگ را می توان یکی از عناصر اصلی ساختمان سازی دانست که حاوی پیشینه ای فوق العاده قدیمی می باشد. سه عنصر اصلی که در گذشته برای ساخت و ساز به کار برده می شده است سنگ ، خاک و چوب بوده است. با وارد شدن به دوره نوین و صنعتی شدن کشورها، مصالح به آهن و بتن تغییر یافتند.

یکی از علت های اصلی که می توان برای جایگزینی خشت و آجر به جای سنگ با دقت به وجود معادن سنگ فراوانی که ایران از آن برخوردار می باشد بیان نمود فرآوری آسان آجر، خشت و دسترسی به خاک است. ایران یکی از بزرگ ترین دارندگان معادن سنگ ساختمانی می باشد که در دنیا به عنوان یکی از قطب های اصلی سنگ ساختمانی شناخته می شود.

 

با این وجود صادرات سنگ ایران با توان پایینی صورت می گیرد. از دسته سنگ هایی که در ایران استخراج می گردند و فرآوری سنگ بر روی آن ها صورت می پذیرد سنگ تراورتن ایران ، سنگ مرمریت ایران ، سنگ گرانیت ایران ، سنگ مرمر ایران ، سنگ چینی ایران می باشند. این روند در حال توسعه و پیشرفت است و در سال های گذشته نیز صادرات سنگ ساختمانی رشد بالاتری پیدا کرده است.

 

اما برای حضور موفق در عرصه های جهانی نیاز به ویژگی هایی خواهد بود تا بتوان در رقابت بازارهای جهانی سخنی برای گفتن داشت و مصرف کنندگان را به، به کار بردن سنگ ساختمانی تشویق نمود. از این ویژگی ها می توان به موارد زیر اشاره کرد :

 

اقتصاد

سبک سازی

سرعت اجرا

سهولت اجرا

بازکشت به بالا

دیدگاهتان را بنویسید